Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Żywa lekcja historii w 9

Żywa lekcja historii w 9

Karol Wolański 12 maj 2016 Aktualizacja:12 maj 2016 

historia

historia
W minionym tygodniu na lekcji historii uczniów klas szóstych odwiedził niezwykły gość. Przybył do nas Pan Stanisław Wołczaski – uczestnik Powstania Warszawskiego. W 1944 roku jako 14 letni chłopiec brał czynny udział w największym zrywie Polaków w czasie II wojny światowej, którego celem było wypędzenie armii niemieckiej ze stolicy okupowanej Polski. Nasi uczniowie mogli oderwać się od standardowej nauki historii i posłuchać żywej relacji historycznej od świadka tych niewyobrażalnych dla nas wydarzeń.


Pan Stanisław opowiedział o przebiegu powstania, jego codzienności podczas wojny, a także tragicznych momentach swojego życia, które spotkały go w tym czasie. Pokazał szóstoklasistom plakaty, które rozwieszał na ulicach Warszawy oraz opowiedział wiele wojennych anegdot, które odrywały Polaków od szarej rzeczywistości tamtych dni. Nasi uczniowie słuchali tej wspaniałej relacji w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem. Mieli również okazję zadać naszemu gościowi wiele pytań, na które Pan Stanisław chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Była to niezwykła lekcja żywej historii.
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas i taką ciekawą lekcję historii!!!

 

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
{widget:facebook-like-box}

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko