Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Żywa lekcja historii w 9

historiaW minionym tygodniu na lekcji historii uczniów klas szóstych odwiedził niezwykły gość. Przybył do nas Pan Stanisław Wołczaski – uczestnik Powstania Warszawskiego. W 1944 roku jako 14 letni chłopiec brał czynny udział w największym zrywie Polaków w czasie II wojny światowej, którego celem było wypędzenie armii niemieckiej ze stolicy okupowanej Polski. Nasi uczniowie mogli oderwać się od standardowej nauki historii i posłuchać żywej relacji historycznej od świadka tych niewyobrażalnych dla nas wydarzeń.


Pan Stanisław opowiedział o przebiegu powstania, jego codzienności podczas wojny, a także tragicznych momentach swojego życia, które spotkały go w tym czasie. Pokazał szóstoklasistom plakaty, które rozwieszał na ulicach Warszawy oraz opowiedział wiele wojennych anegdot, które odrywały Polaków od szarej rzeczywistości tamtych dni. Nasi uczniowie słuchali tej wspaniałej relacji w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem. Mieli również okazję zadać naszemu gościowi wiele pytań, na które Pan Stanisław chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Była to niezwykła lekcja żywej historii.
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas i taką ciekawą lekcję historii!!!

 

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".

Kalendarz szkolny

Lipiec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

The World Games

igrzyska maly

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko