Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi - Akademia Dzieci

W miniony piątek przedostatni raz spotkaliśmy się podczas wykładu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Klasy 2d i 3b mogły wysłuchać wygłoszonego przez 11-letniego Ignasia oraz Radosława Gawlika - ekologa wykładu z okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi. Ignaś opowiedział rówieśnikom o ekologii człowieka, regułach wyjaśniających zmienność budowy i funkcjonowania człowieka w różnych środowiskach i ekosystemach oraz starał się znaleźć odpowiedź na pytania, dlaczego różnimy się kolorem skóry i rysami twarzy. W drugiej części Radosław Gawlik ze Stowarzyszenia Ekologicznego EKO UNIA wyjaśnił młodym słuchaczom problemy związane ze smogiem, podpowiedział jak reagować i co robić by dbać o jakość powietrza, którym oddychamy w mieście.

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".