Czekoladowa lekcja klasy 5B

czekoladowaW czwartek 7 kwietnia w ramach programu „Szkoła w mieście” klasa 5b wybrała się na lekcję do Czekoladziarni przy ul. Połanieckiej. Wybraliśmy temat: Jak powstaje czekolada? Dowiedzieliśmy się skąd się bierze czekolada, gdzie rośnie drzewo kakaowca i jak wyglądają jego owoce, kto odkrył czekoladę i jak dotarła do Europy, czy czekolada biała to prawdziwa czekolada. Nauczyliśmy się, czym się różnią podstawowe rodzaje czekolady: gorzka, mleczna i biała. W moździerzach przygotowaliśmy przyprawy do czekolady, które mogliśmy zabrać do domu. To niezwykłe edukacyjne spotkanie zakończyło się degustacją – czekała na nas czekoladowa fontanna i owoce!

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".