Zajęcia w Punkcie Informacyjnym UE

Po raz kolejny gościliśmy z klasą 6a na zajęciach prowadzonych przez pana Pawła Marciniaka w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej .Tematyka warsztatów dotyczyła tożsamości narodowej i europejskiej obywateli UE, ich przynależności do danej kultury, różnorodności językowej w poszczególnych państwach Unii. Organizator spotkania przygotował dla uczniów obrazkową wizualizację symboli, haseł, dat, pojęć, a także prezentację multimedialną, by pomóc uczniom w utrwaleniu dotychczasowej wiedzy odnoszącej się do państw członkowskich UE. Uczniowie pracowali w grupach i chętnie angażowali się w wykonywaniu poszczególnych zadań. Ewaluacja zajęć – „złożenie” Europy z puzzli – okazała się nie lada wyzwaniem! Uczniowie napełnieni wiedzą, nabuzowani wrażeniami wrócili do szkoły na kolejną dawkę wiadomości.

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".