Zajęcia w Punkcie Informacyjnym UE

Magdalena Stawiarz 08 kwiecień 2016 Aktualizacja:10 kwiecień 2016

Po raz kolejny gościliśmy z klasą 6a na zajęciach prowadzonych przez pana Pawła Marciniaka w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej .Tematyka warsztatów dotyczyła tożsamości narodowej i europejskiej obywateli UE, ich przynależności do danej kultury, różnorodności językowej w poszczególnych państwach Unii. Organizator spotkania przygotował dla uczniów obrazkową wizualizację symboli, haseł, dat, pojęć, a także prezentację multimedialną, by pomóc uczniom w utrwaleniu dotychczasowej wiedzy odnoszącej się do państw członkowskich UE. Uczniowie pracowali w grupach i chętnie angażowali się w wykonywaniu poszczególnych zadań. Ewaluacja zajęć – „złożenie” Europy z puzzli – okazała się nie lada wyzwaniem! Uczniowie napełnieni wiedzą, nabuzowani wrażeniami wrócili do szkoły na kolejną dawkę wiadomości.