Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Europejski Dzień Mógzu

Europejski Dzień Mógzu

Paulina Cielas 23 marzec 2016 Aktualizacja:29 marzec 2016 

W miniony piątek o godzinie 11:00 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbyło się kolejne w tym roku akademickim spotkanie Polskiej Akademii Dzieci. Blisko 300 małych studentów a w tym oczywiście klasy 2d, 3b oraz gościnnie uczniowie z klasy 2b wzięli udział w wykładzie, którego temat związany był z Europejskim Dniem Mózgu. W pierwszej części 10-letni Tomek Markowski opowiedział swoim rówieśnikom o tajemnicach naszego mózgu, jednocześnie próbując odpowiedzieć na pytanie „Czy mózg to komputer wszechczasów?”. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę m.in. na budowę, funkcje, oraz higienę mózgu, zdradził niektóre techniki i ćwiczenia pamięci.

Gościem specjalnym była pani neurolog dr nauk med. Katarzyna Mariańska. Ekspertka pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na Oddziale Neurologii Dziecięcej, a także współpracuje z Centrum Psychoprofilaktyki i Psychoedukacji oraz publikuje w czasopismach medycznych. Na koniec wykładu na dzieci jak zwykle czekała niespodzianka…. coś dla ciała i dla brzucha :)

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
{widget:facebook-like-box}

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko