5B na wystawie Lego

Joanna Neto 19 grudzień 2015 Aktualizacja:21 grudzień 2015

lego

W poniedziałek 14 grudnia klasa 5b wybrała się na mikołajkową wycieczkę na Stadion Wrocław na największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków LEGO. Postaci (np.: Simpsonowie, Muminki, Angry Birds), miejsca (np.: makieta kolejowa z jeżdżącymi pociągami i ogromne wesołe miasteczko, lotnisko, Dziki Zachód, japońska wioska), sceny z bajek i filmów (np.: Star Wars, Harry Potter, Avatar, Władca Pierścieni, CK Dezerterzy), sceny historyczne (np.: makieta miasta z czasów PRL, stan wojenny), najsłynniejsze budowle architektoniczne świata (np.: Tower Bridge, Taj Mahal, Statua Wolności, Opera w Sydney) – wszystko zbudowane z klocków LEGO!

Wielkie wrażenie zrobiła na nas największa na świecie rekonstrukcja Titanica, do stworzenia której potrzeba było pół miliona klocków, mozaiki wykonane w technologii wielowarstwowej 3D (efekt przestrzenny obrazu), dwumetrowy pojazd z Gwiezdnych Wojen - Star Destroyer. Świetnie bawiliśmy się też w Fun Parku. Wycieczka naprawdę nam się udała!