Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

XIV Radosna Parada Niepodległości

XIV Radosna Parada Niepodległości

Paulina Cielas 14 listopad 2015 Aktualizacja:14 listopad 2015 

parada

parada
Uczniowie, rodziny z dziećmi, wojskowi, policjanci, harcerze i setki wrocławian spotkali się w środę w południe na placu Gołębim, aby świętować 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W barwnym korowodzie prowadzonym przez Marszałka Piłsudskiego poszło ponad 10 tysięcy osób. Również nasza szkoła nie mogła powstydzić się swoją reprezentacją. Jak przystało na niewielką, ale z wielkim sercem społeczność, na wrocławskim Rynku zgromadziło się około 100 osób z naszej szkoły, rodziców, uczniów i nauczycieli.

Odwołań do historycznych postaci i wydarzeń było wiele, między innymi jak napisano na portalu miasta (http://www.wroclaw.pl/wielka-radosna-parada-niepodleglosci) „Na wrocławskim Rynku zebrali się uczniowie kilkudziesięciu szkół, większość przygotowała przebrania, eksponaty nawiązujące do wydarzeń historycznych, np. fragmenty ceglanego muru z wypisanym tekstem pieśni Jacka Kaczmarskiego „Mury”. Na transparentach napisali: (...) „Wolność kocham i rozumiem”(…). W tłumie można było dostrzec portrety Marszałka (…)”. W tym roku nasza szkoła również została zauważona i wyróżniona przez jurorów za wspaniałe pomysły, kreatywność oraz ilość zaangażowanych osób. Chcieliśmy serdecznie podziękować przede wszystkim rodzicom za wspieranie „naszych murów” oraz zaangażowanym w całe przedsięwzięcie uczniom i nauczycielom. Dziękujemy!!!!

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
{widget:facebook-like-box}

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko