Mały Ostrów Wielki Tumski

Paulina Cielas 12 październik 2015 Aktualizacja:12 październik 2015

ostrow

W piątek 9 października klasy IIb i IId wybrały się na przedstawienie do Tatrzu Doroty Brzozowskiej na Ostrowie Tumskim. Wspaniały spektakl opowiadał o legendach śląskich związanych z Ostrowem. „Mały Ostrów Wielki Tumski” to ciekawa scenografia i piosenki na żywo, barwne i zabawne aktorskie postaci. Cały spektakl prowadzi pan Bazyli prezentując bohaterów spektaklu i postaci historyczne. Wśród postaci historycznych związanych z Ostrowem widz znajdzie: Fryderyka Chopina i Mikołaja Kopernika, Jana Pawła II, Henryka Probusa.

Historie opowiadane w spektaklu trzeba zobaczyć by wiedzieć jakie są korzenie miasta Wrocławia i wrocławskiego Ostrowa Tumskiego. „Mały Ostrów Wielki Tumski” służy procesowi edukacyjnemu do budowania poczucia tożsamości młodych wrocławian oraz poczucia przynależenia do regionu.