"Rowerem przez Wrocław"

Alina Haładaj 06 październik 2015 Aktualizacja:07 październik 2015

W dniu 26 września br. uczniowie naszej szkoły oraz ich rodziny wzięli udział w peletonie "Rowerem przez Wrocław", organizowanym w ramach IX Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Trasa przejazdu liczyła 18 km. Jak co roku spotkaliśmy się przed szkołą, skąd udaliśmy się do miejsca zbiórki w Parku Południowym. Tam uczestnicy peletonu otrzymali "saszetki życia", wodę mineralną, szprychówkę oraz naklejkę z numerem do losowania nagród. Pod eskortą policji wyruszyliśmy na trasę, która kończyła się na Wyspie Słodowej. Wydział Zdrowia UM we Wrocławiu przygotował piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

Najwięcej emocji wzbudziło losowanie nagród. Nagradzane były szkoły, które zgromadziły największą ilość uczestników. Naszą placówkę reprezentowało około 150 uczestników, w tym duża grupa nauczycieli. Wystarczyło to jednak tym razem jedynie do zajęcia trzeciego miejsca. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach znów wrócimy na najwyższe podium.