Narodowe Czytanie "Lalki" w Ogrodzie Botanicznym

Anna Rej 08 wrzesień 2015 Aktualizacja:08 październik 2015

lalka

Zainicjowane przez Prezydenta RP Narodowe czytanie „Lalki” przyciągnęło w sobotnie popołudnie chętnych uczniów i rodziców „Dziewiątki” do Ogrodu Botanicznego. W otoczeniu kwitnących drzew i krzewów z prawdziwą przyjemnością można było oddać się atmosferze końca XIX w., którą zapewniły panie ubrane w stroje z epoki. Prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz oraz inni znamienici goście, czytali zgromadzonym miłośnikom literatury fragmenty powieści Bolesława Prusa.

Dzieci wzięły udział w konkursie „Moja lalka” – samodzielnie rysowały węglem swoje ulubione lalki. Julia Sidorskaja, Julia Dyrcz, Paulina Woźniczka, Michał Biegaj (ze swoją 4-letnią siostrą Matyldą) oraz Ola Janikowska otrzymali z rąk dyrektora Ogrodu Botanicznego wspaniałe upominki. Dodatkowo Ola zdobyła wyróżnienie specjalne. Mile spędzony czas uwieczniony został przez p. Oksanę Sidorskaję na fotografiach, za które serdecznie dziękuję!