Widowisko muzyczne "Trzy wesołe krasnoludki"

Alina Lenart 29 kwiecień 2015 Aktualizacja:29 kwiecień 2015

3krasnoludkiW czwartek 9 kwietnia klasa IA wybrała się do Teatru Muzycznego Capitol, aby obejrzeć widowisko muzyczne „Trzy wesołe krasnoludki”. Dowiedzieliśmy się, że historię o trzech przebiegłych stworkach leśnych napisał i zilustrował w latach 30. ubiegłego wieku szwedzki autor książek dla dzieci, Einar Norelius. Opowieść przełożył na język polski L.J. Wirski i według tego właśnie tłumaczenia Jan Brzechwa spisał krasnoludkowy poemat wierszem.

Bohaterowie poematu - trzy wesołe krasnoludki – wyruszają na podbój świata z niezwykłym, jak na tak maleńkie stworzenia, hartem ducha. Polecą na Księżyc, będą nurkować, wynajmować wiatr i wypasać biedronki, urządzą turniej rycerski i koncert rockowy...
Opowieść w dziesięciu odsłonach wyreżyserował Konrad Imiela. Przedstawienie jest w całości śpiewane, muzykę skomponował wrocławski zespół Mikromusic, bajkowe kostiumy i scenografię zaprojektowała Anna Chadaj, wizualizacje Jakuba Lecha , a choreografię opracował Jacek Gębura.
Widowisko bardzo nam się podobało, w najbliższym czasie wybieramy się do Teatru Lalek na widowisko „Piotruś i wilk”.