Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Widowisko muzyczne "Trzy wesołe krasnoludki"

Widowisko muzyczne "Trzy wesołe krasnoludki"

Alina Lenart 29 kwiecień 2015 Aktualizacja:29 kwiecień 2015 

3krasnoludkiW czwartek 9 kwietnia klasa IA wybrała się do Teatru Muzycznego Capitol, aby obejrzeć widowisko muzyczne „Trzy wesołe krasnoludki”. Dowiedzieliśmy się, że historię o trzech przebiegłych stworkach leśnych napisał i zilustrował w latach 30. ubiegłego wieku szwedzki autor książek dla dzieci, Einar Norelius. Opowieść przełożył na język polski L.J. Wirski i według tego właśnie tłumaczenia Jan Brzechwa spisał krasnoludkowy poemat wierszem.


Bohaterowie poematu - trzy wesołe krasnoludki – wyruszają na podbój świata z niezwykłym, jak na tak maleńkie stworzenia, hartem ducha. Polecą na Księżyc, będą nurkować, wynajmować wiatr i wypasać biedronki, urządzą turniej rycerski i koncert rockowy...
Opowieść w dziesięciu odsłonach wyreżyserował Konrad Imiela. Przedstawienie jest w całości śpiewane, muzykę skomponował wrocławski zespół Mikromusic, bajkowe kostiumy i scenografię zaprojektowała Anna Chadaj, wizualizacje Jakuba Lecha , a choreografię opracował Jacek Gębura.
Widowisko bardzo nam się podobało, w najbliższym czasie wybieramy się do Teatru Lalek na widowisko „Piotruś i wilk”.

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
{widget:facebook-like-box}

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko