W Teatrze Muzycznym

Alina Lenart 16 kwiecień 2015 Aktualizacja:19 kwiecień 2015

capitol1

3 marca 2015 klasa Ia wybrała się do Teatru Muzycznego Capitol. Po wejściu do teatru znaleźliśmy się na tzw. PODWÓRKU, czyli miejscu gdzie można usiąść, odpocząć. Tutaj też spotkaliśmy się z Panią Agnieszką, która oprowadziła nas po CAPITOLU, pokazała miejsca niedostępne dla widzów. Trasa naszej wycieczki została zaplanowana tak, by pokazać współczesną i dawną architekturę, Dużą Scenę Capitolu, ale także umożliwić obejrzenie kulis teatru, sal prób, technologii sceny (zapadni, sceny obrotowej oraz bogatych rozwiązań świetlnych).

Dowiedzieliśmy się również, że dzięki niezwykle starannej pracy konserwatorskiej: wyjątkowo wnikliwej dokumentacji historycznego wyglądu tych wnętrz i pieczołowitej, benedyktyńskiej wręcz pracy przy ich odtwarzaniu, możemy poszczycić się jedną z najpiękniejszych sal widowiskowych w stylu Art Deco. Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu otwarto po dwuletniej przebudowie we wrześniu 2013 roku. Czterokrotnie powiększony, rozbudowany, z najnowocześniejszą technologią sceny i najpiękniejszym w Polsce modernistycznym wnętrzem, odrestaurowanym z niezwykłą pieczołowitością – teatr zyskał europejską klasę i styl. W najbliższym czasie wybieramy się do Capitolu na spektakl „Trzy wesołe krasnoludki”, już nie możemy się doczekać...

capitol2

capitol3